Çözümler

Endüstriyel ve Müşteriye Özgü Çözümler

EPC Enerji, işletmenizi besleyen elektrik enerjisinde oluşacak anlık değişimlerden, kısa ve uzun süreli kesintilerden sisteminizin zarar görmemesi ve maksimum performansla çalışabilmesi için bütünsel bir yaklaşımla işletmenizin ihtiyacı olan ürün ya da ürünleri belirler. Bunu yaparken güç elektroniği uygulamalarını kullanır. Ayrıca günümüzde güç elektroniği uygulamaları çok yaygınlaşmış olup elektrik gücünün kontrol edilmesini gerektiren tüm sanayi uygulamalarında etkin olarak güç elektroniği sistemleri kullanılmaktadır. Güç elektroniği sistemlerinin tipik uygulamasının başında Kesintisiz Güç Kaynakları gelmektedir. Kritik yükleri temiz, kararlı bir gerilim ve akımla beslemek için Kesintisiz Güç Kaynakları kullanımı en uygun çözüm şeklidir. Doğrultucular, akünün sabit gerilim ve kontrol edilebilir bir akımla şarj etmesini sağlayan diğer önemli bir uygulamadır. DC enerjiden farklı gerilim ve frekansta AC enerji üretmek için eviriciler, farklı frekanslarda enerji gereksinimi karşılamak için Frekans Çeviricileri, Mevcut DC kaynağınızdan farklı değer ve akımda DC elde etmek için DC/DC çeviriciler, AC/ C motorların devirlerini ayarlamak için ise hız kontrol sistemlerini ve şebekeden gelecek anlık yüksek gerilim ve enerjiden sistemleri koruyan parafudurları sayabiliriz.

Enerji Verimliliği İle İlgili Çözümler

EPC, Enerji Verimliliği projeleri kapsamında AC & DC çözümler ile hizmetler sunmaktadır. Bunlar arasında; nihai tüketicilerin enerji tüketimlerinde verimliliğin arttırılmasına yönelik etüt çalışmaları yapılması, danışmanlık hizmeti verilmesi, AC & DC dönüştürücüler ile yatırım gerektiren durumlarda ve müşteriler ile imzalanacak uzun süreli sözleşmeler ile kurulacak sistemlerin sağlanması, AC & DC sistemlerin yerinde kurulumu ve mevcut koşullara göre verimliliğin optimum seviyede sağlanması gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır. Müşterilerin mevcut tüketim yoğunluğunun tespit edilmesi ve performansa dayalı sonuçlar üretmekte enerji verimliliği için yaptığımız çalışmalar arasındandır. Çözüm paketlerinde çeşitli teknolojilerin kullanılması mümkündür. Bu teknolojileri müşterimizin proje detayları doğrultusunda sağlamaktayız.

Ev ve Ofis Çözümleri

Ev ve Ofis ortamında ihtiyaç duyduğunuz temiz, güvenli ve sürekli enerji EPC Enerji’nin ürettiği veya temin ettiği sistemler tarafından sağlanmaktadır. Kullandığınız bilgisayarlarınız ve teknolojik cihazlarınız gün içerisinde birçok problemle karşılaşmaktadır. Bunlar anlık elektrik kesintisi, gerilimin ani düşüşü ve yükselmesi gibi problemlerdir. Bu problemler, cihazınızın verimini azaltmakta, iş ve veri kaybına sebep olmakta, cihazınızın bozulması gibi sorunlara yol açmaktadır. EPC kesintisiz güç kaynakları hem bu gibi sorunlardan sizi uzak tutar hem de temiz, güvenli ve sürekli enerji sağlar. Ev ve küçük iş yerlerinde jeneratör kullanımı zor olduğundan uzun köprülüme süreli kesintisiz güç kaynağı sistemlerimiz sizin için ideal Çözüm oluşturur. Kombilerinizin elektrik olmadığında uzun süreli kullanmanız gibi. Bir diğer çözümde kullanmanın yanı sıra, alanlarda güneş ve rüzgar enerjisi kullanarak EPC invertörlerini kullanıp, gerilim dönüşümü ile şehir şebekesinin ulaşamayacağı gereken cihazlarınızı kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Savunma Sanayi Çözümleri

Güç elektroniğinin öncülerinden olan kuruluşumuz savunma ve askeri elektronik sanayi için yüksek güvenirlikli sistemler üretmekte aynı zamanda bakım onarım hizmetleri vermektedir. EPC Enerji; savunma sanayinin ihtiyaç duyduğu güç elektroniği çözümleri ile ilgili yüksek güvenilirlik ve dayanıklılıkta ürün tasarımı yapmakta ve bu tasarımlar ile üretim yapmaktadır. EPC Enerji, sivil ihtiyaçlardan çok daha farklı tasarımlar ve yöntemler içeren askeri çözümler konusunda da gereken bilgi birikimine sahip bir kuruluştur.

Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sistemleri

Güneş ve rüzgar enerjileri günümüzde olduğu gibi gelecekte de en önemli enerji kaynaklarından olacaklardır. Çevre açısından da çok önemli olan bu enerji kaynakları EPC Enerji’nin ana faaliyetlerindendir. Küresel ısınma, fosil kaynaklarındaki azalma ve diğer etkenler yenilenebilir enerji kaynaklarının ön plana çıkmasına neden olmuştur. Bu nedenle, gelişmiş ve az gelişmiş ülkeler, yenilenebilir enerji kaynakları ve teknolojileri konusundaki yatırım ve araştırmalarına hız vermiş bulunmaktadır. Ülkemiz de bu yatırımlara önem vermekte, bu konuda mühendislik çözümü üreten firmalara büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir. Dünyamızın geleceği yenilenebilir enerji kaynaklarının doğru ve aktif kullanımıyla doğrudan ilintilidir. Çevre bilincine sahip olan kuruluşumuz bu konuda etkin çalışmalar yapmaktadır. Rüzgâr ve güneş enerjisiyle enerji üretimi, bunun kullanımı ile ilgili sistemleri üretimi ve pazarlaması önceliklerimiz arasındadır.

Bakım-Onarım ve Mühendislik Hizmetleri

EPC Enerji’nin kurucularının bilgi ve deneyimleri Türkiye’deki güç elektroniği sektörüyle neredeyse yaşıttır. Bu nedenle mühendislik ve satış sonrası hizmette en iyi firmalar arasında yerini almıştır. EPC Enerji, enerji ile ilgili yaşadığınız sorunlara çözümler üretmekte, sahip olduğunuz kesintisiz güç kaynakları, doğrultucular, eviricilerinize (markasına bakılmaksızın) bakım-onarım desteği vermektedir. İstenildiğinde işletmeniz için gerekli enerji analizlerini ve ölçümlerini yaparak size çözüm önerileri getirerek yatırımınızı doğru yönlendirmeye çalışmaktadır. Örneğin, işletmenize bir Kesintisiz Güç Kaynağı alınacaksa, gerektiğinde yerinde tespit ve ölçümler yapar size en uygun ürünü ve çözümü önerir işletmenizin doğru yatırım yapmasını sağlar.

Lütfen bizimle iletişime geçiniz!